• Naslovna
  • Biznis plan
  • FAQ
  • Arhiva
  • Download
    • Kreditiranje privrede
    • Modeli ugovora
    • Obrasci
    • Knjigovodstveni obrasci
    • Zakonska regulativa
    • Ekologija
    • Ekonomska literatura
    • Klasteri Srbije
    • Krediti za poljoprivredu
    • Međunarodni računovodstveni standardi
    • Ministarstvo ekonomije
    • MSP
    • Start up krediti
  • Reference
  • Linkovi
    • Banke
    • Inostrane privredne komore
    • Ministarstva
    • Investicioni fondovi
    • Institucije
    • Berze
    • Poslovni portali
  • Kontakt
  • 0

EBRD ODOBRILA 10 MILIONA EVRA ERSTE BANCI ZA KREDITE AGRARU

Izvor: Blic

Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) saopštila je danas da će obezbediti do 10 miliona evra Erste banci u Srbiji za program kreditiranja poljoprivrede na osnovu javnih skladišnica.

Kako se navodi u saopštenju EBRD-a, ta sredstva namenjena su podeli rizika sa Erste bankom koja će odobravati kredite srpskoj poljoprivredi koristeći kao obezbedjenje javne skladišnice, odnosno potvrde o uskladištenoj robi.


Sredstva za Erste banku, ističe se, biće obezbeđena kroz program EBRD-a čiji je cilj poboljšanje finansiranja poljoprivrede u Srbiji i promovisanje korišćenja javih skladišnica kao kreditnog obezbeđenja.

Kroz taj program EBRD će obezbediti 70 miliona evra za podelu rizika kreditiranja sa bankama u Srbiji, navodi se u saopštenju. Od 2010. godine EBRD je odobrio po 20 miliona evra za Sosijete ženeral (Societe Generale) i Kredi agrikol banku (Credit Agricole), kao i 10 miliona evra za Banku Inteza (Intesa) u Srbiji.

Predsednik Izvršnog odobra Erste banke u Srbiji Slavko Carić kazao je da saradnja sa EBRD-om omogućava Erste banci da proširi podršku poljoprivredi u Srbiji. Evropska banka za obnovu i razvoj je navela da je poljoprivreda ključni sektor u srpskoj ekonomiji koji čini do 15,5 odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP) Srbije, a istovremeno je Srbija najveći proivodjač žitarica u regionu.

EBRD je od 2003. godine investirao više od 365 miliona evra u 29 projekata u poljoprivredi Srbije, navodi se u saopštenju.

 

Anketa

Da li Vaša firma ima izrađen biznis plan?

Preuzimanje

  • Kreditiranje privrede
  • Modeli ugovora
  • Obrasci
  • Knjigovodstveni obrasci
  • Zakonska regulativa
  • Ekologija
  • Ekonomska literatura
  • Klasteri Srbije
  • Krediti za poljoprivredu
  • Međunarodni računovodstveni standardi
  • Ministarstvo ekonomije
  • MSP
  • Start up krediti

Ministarstvo Ekonomije

  • file iconKonkurs za dodelu subvencija za projekte razvoja turizma u 2010. godini
    (Ministarstvo ekonomije)
  • file iconKonkurs za dodelu kreditnih sredstava za podsticanje kvaliteta ugostiteljske ponude iz oblasti turiz
    (Ministarstvo ekonomije)
  • file iconJavni poziv za dodelu sredstava po Programima preduzeća za rehabilitaciju i zapošljavanje
    (Ministarstvo ekonomije)
  • file iconJavni poziv za dodelu bespovratnih finansijskih sredstava za investicije
    (Ministarstvo ekonomije)

Utisci klijenata

''Biznis plan je poput cilja koji podseća šta treba raditi. Ukoliko ga ne posedujete, poslujete po inerciji, što nije dobro.''

Ninoslav Petrušić - Derma Vita International

Preduzetništvo

  • Preduzetništvo
  • Franšizing
  • Akcije i berza
  • Baza fondova

Google oglasi

Prevod sadržaja

Serbian English French German Italian Japanese Macedonian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish

Prijava na newsletter

Prijatelji

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner

Pratite nas na

Baner

Preduzetništvo

  • OSNIVANJE RADNJE
  • MOTIVACIJA U PRAKSI
  • NAŠA STVARNOST
  • TIPOVI MOTIVACIJE
  • MOTIVACIONI CIKLUS
  • STRATEGIJA RADNE MOTIVACIJE
  • MOTIVACIJA ZAPOSLENIH
  • 7 DOBRIH SAVETA ZA POČETAK POSLA

Franšizing

  • Franšizing u Srbiji danas
  • Generalni prikaz franšizinga u Srbiji
  • Počeci franšizinga u Srbiji
  • Pojam franšize
  • Kako kupiti franšizu
  • Prednosti i nedostaci kod primalaca franšize
  • Vrste franšize
  • Zamke franšizinga

Prijatelji

Baner
Baner
Baner
Baner
© Copyright Biznis Planet 2007-2012. - Sva prava zadržana - Designed by Web Korporacija